O nás

Vítáme Vás

S manželem, v kamenné dílně na valašských pasekách, vyrábíme pod značkou Končiny kožené výrobky.

Vše je ruční výroba - od pečlivého výběru kůže, přes řezání, barvení, návrhy vzorů a jejich aplikace až k finální úpravě opasků.

Všechny naše výrobky jsou z třísločiněné kůže- kůže činěná přírodními tříslovinami. Oproti běžným koženým konfekčním výrobkům, které jsou činěné chromem a jinými těžkými, zdraví škodlivými kovy!

Učíme se od těch nejpovolanějších řemeslníků a mistrů, neboť kraj, do kterého jsme se přistěhovali, je tradiční svoji sedlářskou a brašnářskou výrobou.

O kůži, kterou používáme:

Kůže, ze které vyrábíme opasky a jiné výrobky pochází z českých krav, které jsou primárně chovány na maso, kůže vzniká jako vedlejší produkt! Používáme nejkvalitnější díl hověziny tj.krupon. Opasky jsou vyráběné z jednoho kusu kůže, nejsou lepené ani nepoužíváme štípenku. 

Šité výrobky jsou ručně šité-ve smyslu v ruce, nikoliv na stroji- tradičním sedlářským stehem dvěmi jehlami, Tuto techniku nelze nahradit strojovým šitím ani rádoby ručním šitím jednou jehlou, jak někteří jiní výrobci praktikují.

Prosím, mějte na paměti, že kůže je přírodní materiál. Můžou se na ni objevit drobné škrábance, jizvičky, menší fleky. Takovou kůži kupujeme v nejlepší koželužně na Moravě a kupujeme výhradně kůže 95-100% jakosti. Nesrovnávejte naše výrobky z rádoby koženým zbožím dostupným v běžných obchodech, opasky jsou sice naleštěné, bez jediného kazu, avšak tyto opasky v drtivé většině nejsou kožené a v žádném případě nejsou ručně vyráběné. Naše opasky jsou každý originálem, vydrží Vám celý život, při výrobě prošli poctivě čtyřma rukama, každou rukou nepočítaně, proto si je dovolíme označovat za rukodělné. Taky v duchu praktičnosti, opasky jsou na držení kalhot :)